МЕХАНІЗМ РЕАЛІЗАЦІЇ АНТИКРИЗОВОГО УПРАВЛІННЯ НА МАШИНОБУДІВНИХ ПІДПРИЄМСТВАХ В УМОВАХ ДІЇ ЕФЕКТУ «ПРОЛОНГОВАНОГО ШОКУ»

У статті розглянуто механізм реалізації антикризового управління на машинобудівних підприємствах в умовах дії ефекту «пролонгованого шоку». Наведено чинники, що зумовлюють появу зазначеного ефекту в державах з високою долею трансформаційних змін. Крім того, у статті особлива увага приділена диференційно-адаптивним підходам, за допомогою яких прискорюється адаптивна реакція підприємств на перетворення в бізнес-середовищі.

В статье рассмотрен механизм реализации антикризисного управления на машиностроительных предприятиях в условиях действия эффекта «прологированного шока». Приведены факторы, обуславливающие появление данного эффекта в государствах с высокой долей трансформационных изменений. Кроме того, в статье особое внимание уделено дифференционно-адаптационным подходам, при помощи которых ускоряется адаптивная реакция предприятий их преобразования в бизнес-окружении.

1. Алтухов В.Л. О смене порядков в мировом общественном развитии / В.Л. Валерий // Мировая экономика и международные отношения. – М. : МЭиМО; РАН. – 1995. – № 4. – С. 5–21.
2. Бабенко С. Г. Трансформація кооперативних систем у перехідній економіці / С. Г. Бабенко. – К.: Наук. думка, 2003. – 332 с.
3. Бєляєв О.О. Системно-економічна трансформація: теорія та практика здійснення в Україні: навч. посіб. / О. О. Бєляєв. – К. : КНЕУ, 2006. – 176 с.
4. Берсуцкий Я.Г. Принятие решений в управлении экономическими объектами: методы и модели / Я. Г. Берсуцкий, Н. Н. Лепа, А. Я. Берсуцкий и др. – Донецк : ООО "Юго-Восток, Лтд", 2002. – 276 с.
5. Білорус О. Імперативи стратегії розвитку України в умовах глобалізації / О. Білорус // Політична думка [Political though]. – 2001. – № 4. – С. 68–83.
6. Гальчинський А.С. Глобальні трансформації: концептуальні альтернативи: Методологічні аспекти / А.С. Гальчинский / Інститут стратегічних оцінок. – К. : Либідь, 2006. – 310 с.
7. Гурков И. Стратегии выживания промышленных предприятий в новых условиях / И. Гурков, Е. Авраамова. // Вопросы экономики. – № 6 – 1995. – С. 18–25
8. Лукінов І. До питання про концепцію і модель сучасного економічного розвитку України / І. Лукінов // Економіка України: політико-екон. журн. НАНУ. – 2001. – № 6. – С. 4–9.
9. Михальченко Н. Украинское общество: трансформация, модернизация или лимитроф Европы? / Н.И. Михальченко. – К. : НАН Украины; Институт социологии; АПН Украины; Институт высшей школы, 2001. – 440 с.
10. Рыночные трансформации в переходной экономике / А.Н. Алымов, Н. П. Гончарова, М. К. Михно и др. – К. : НАН Украины, Институт экономики, 1998. – 229 с.